Artykuły Komentarze

LapZone.pl – Wortal o laptopach, netbookach i tabletach » Poradniki » MSCONFIG – czyli jak pozbyć się programów działających w tle

MSCONFIG – czyli jak pozbyć się programów działających w tle


Programy w tle

Użyty system: Windows Vista
Uwagi dotyczące lekcji: Sposób powinien działać w każdym systemie z rodziny Windows. Sprawdzany był przeze mnie na Windows 98, XP, Vista oraz Win 7
Poziom trudności: Średni

W tej lekcji zajmiemy się optymalizacją systemu operacyjnego. Jeśli system uruchamia się długo, a pasek zadań (ten koło zegara) jest zawalony różnymi dziwnymi ikonami, to ta lekcja powinna pomóc.

1. Wchodzimy w Menu Start i wybieramy opcję Uruchom lub używamy skrótu Win (klawisz ze znaczkiem Windows) + R

Pojawi nam się takie oto okienko:

2. Wpisujemy polecenie msconfig i wciskamy ENTER
3. Pojawi się okienko takie lub podobne:

4. Przechodzimy do zakładki Uruchamiane (lub Autostart, zależy od systemu). Pojawi się lista uruchamianych programów wraz z systemem.

5. Teraz odznaczamy programy, który uważamy za zbędne. W moim przypadku zostawiłem tylko te, które uważam za najważniejsze, tj. program antywirusowy, firewall, oraz sterowniki. Zmiany zatwierdzamy klawiszem OK. Po restarcie wszystko powinno być już OK. W razie problemów, zawsze można włączyć dany program ponownie w ten sam sposób jak go wyłączaliśmy.

6. Czasami zdarza się, że program wrzuca swój skrót dodatkowo do skrótów Autostart (widoczny przy ustawionym klasycznym menu Windows)

7. Wtedy wystarczy go stamtąd usunąć.

Podsumowanie: wiele programów, które instalujemy mają w opcjach możliwość wyłączenia uruchamiania się razem z systemem, dzięki czemu nie trzeba ingerować w oknie msconfig 😉

Opracował: Filek

Ścieżka: Poradniki · Tags: , , ,

Comments are closed.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione! Nie odpowiadamy za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie!

Szanowani Państwo. Nasz serwis zapisuje na komputerze użytkownika pliki cookies. Potrzebne są one do prawidłowego działania serwisu. Ponadto pliki te są wykorzystywane w celach statystycznych oraz do obsługi systemu reklam w serwisie. Jeśli nie chcą Państwo, by pliki cookies zapisywały się na Państwa komputerze, należy zmienić domyślne ustawienia przeglądarki. Niestety nie gwarantujemy, że serwis będzie działać wtedy poprawnie. Więcej informacji tutaj.


| Reklama |   | O nas |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |